Durmstrang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Durmstrang

Institut magije
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 1. sat - bauk (teorija)

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 8:21 pm

dobar dan! danas ćemo učiti o bauku, ključna riječ je O! što znači da danas nema praktičnog dijela. mnogi se pitaju zašto je potrebno učiti o baucima, a o tome ćemo izvući zaključak na kraju sata.

znači glavno pitanje ovog sata je zašto učiti o baucima?

za početak tko bi mi mogao reći što je bauk? ali molim vas bez tkz. štreberskih odgovora naučenih iz knjiga, recite to svojim riječima.

nakon što vi odgovorite na par pitanja koja ću vam ja napisati ćete dobiti plus ili minus (točan ili netočan odgovor na lako pitanje) i ocjenu (točan ili netočan odgovor na teško pitanje). kod mene su vam 2 minusa ili 2 plusa ocjena, ali nakon njih slijede dva pitanja kako bih znala koju ocjenu staviti. o tome ćete malo shvatiti tokom predavanja.

pa, evo prvo pitanje. što je to bauk?
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
Katie Lestrange
napredna duša
Katie Lestrange


Broj postova : 269
Age : 29
Location : Don't ask
Registration date : 29.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 11:18 pm

bauk je stvorenje ilitiga živo biće koje se pretvara u ono čega se čovjek najviše boji.

i glavno pitanje, tj. odgovor
trebamo učiti o baucima da bi naučili kako ih zaustaviti, makar nam ništa ne rade osim šta nas uhvati panika i slično.
[Vrh] Go down
http://hpkatiehp.blog.hr/
Albus Severus
početnik



Broj postova : 4
Registration date : 11.09.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 12:34 am

Bauci su stvorenja koja žive u mračnim prostorimate se u susretu s ljudima pretvaraju u njihov najveći strah.

O baucima učimo zato da bismo se znali zaštititi od njih, a i da naučimo nešto novo o ovim mračnim bićima.
[Vrh] Go down
Albus Severus
početnik



Broj postova : 4
Registration date : 11.09.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 12:35 am

Trebal islati ovdje ili na PM
[Vrh] Go down
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 5:29 pm

Katie Lestarnge pljus!!! Severuse odgovore na pitanja koja ja postavljam ovako na satu nigdje ne šalješ i uvažavam samo prvi odgovor. i Katie ovo glavno pitanje nisi tribala odgovoriti pa ti ga niti ne uvažavam.

ovako... ajmo imate 5 puta pravo pogađati... čega se to ja najviše bojim?

prva dva učenika uvažavam.
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
lux 007
početnik
lux 007


Broj postova : 36
Age : 30
Registration date : 28.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 7:56 pm

pauka?
[Vrh] Go down
Katie Lestrange
napredna duša
Katie Lestrange


Broj postova : 269
Age : 29
Location : Don't ask
Registration date : 29.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 9:05 pm

.......................
sorry nisam znala jer piše "pljus"


Zadnja promjena: ; čet ruj 27, 2007 5:00 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://hpkatiehp.blog.hr/
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 10:14 pm

KATIE NAPISALA SAM DA SI DOBILA PLUS!!! lol!

lux treba napraviti popis od 5 stvari, a ne ovako pisati
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
lux 007
početnik
lux 007


Broj postova : 36
Age : 30
Registration date : 28.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 11:07 pm

aha

pauk
kukci
psi
riba
lavova
[Vrh] Go down
Alina Valtiera
napredna duša
Alina Valtiera


Broj postova : 431
Registration date : 28.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimesri ruj 26, 2007 11:11 pm

aicha sorry na spamu ali ovo moram prokomati...

aicha se boji srdele...ajme luxi bash ti hvala...uspio si me nasmijati(koda da je to teshko)lol
[Vrh] Go down
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimečet ruj 27, 2007 8:27 am

lux 007 je napisao/la:
aha

pauk
kukci
psi
riba
lavova

još čekamo drugog učenika, moguće da je i nešto od ovoga točno, ali... you can't know!!!
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
Albus Severus
početnik



Broj postova : 4
Registration date : 11.09.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimečet ruj 27, 2007 9:46 am

pauka
zmija
morskih pasa
visine
malih prostora(klaustrofobija)
[Vrh] Go down
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitimečet ruj 27, 2007 11:41 am

niti nemate točan odgovor...

ja se najviše bojim same sebe.

a sad predavanje. malo smo se opustili za početak.

što je bauk?
pa bauk je očito jedno biće, tj. stvorenje. nitko ne zna kako izgleda, jer kad bismo ga vidjeli ne bismo ga vidjeli nego ono čega se najviše bojimo. a što bi to bilo? ovisi o osobi. meni se npr. bauk pretvori u mene. zašto? nije bitno.
pa da ja to malo pojasnim.
bauk živi na mračnim mjestima. i kad bi se koje živo biće susrelo oči u oči, ako ih on ima, s njim onda bi se bauk pretvorio u najveći strah tog živog bića. naravno, protiv bauka se možemo boriti i to zna cijela čarobnjačka zajednica. ali kako se boriti i čime se boriti protiv njega... vi ne znate. zato smo i ovdje! da naučimo!!!
ovo je bio mali uvod da vidite kako će izgledati to predavanje. slijedeći put ćemo raditi detaljnjije sve, a nakon toga slijedi praksa, tj. vi ćete učiti čarolije i sve tako. slijedeći sat ćete zapisivati i pamtiti. naučit ćete inkantaciju i zamah štapićem. a sat nakon toga ćete izvoditi čarolije ispred pravog bauka. no, naravno! ja ću morati biti pokraj vas jer to će vam biti prvi put da radite tu čaroliju i ne vjerujem da će svakome od vas uspijeti napraviti tu čaroliju. mnogi od vas će zbog straha zaboraviti inkantaciju, zamah štapićem... ne bi bilo prvi put! ali tu smo da i to suzbijemo!!! nakon toga, opet ćete imati praksu, ali za ocjenu.
stoga u slijedeća dva sata dobro pazite.

za domaću zadaću imate samo jedan zadatak - napisati koji bi vaš bio najveći strah i kako bi izgledao. opis treba imati 100 riječi. samo najbolji sastav će dobiti ocjenu.

vidimo se za dva tjedna! ima li pitanja?
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
Sponsored content





1. sat - bauk (teorija) Empty
PostajNaslov: Re: 1. sat - bauk (teorija)   1. sat - bauk (teorija) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
1. sat - bauk (teorija)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Durmstrang :: Nastava - obavezni predmeti :: Obrana od mračnih sila-
Forum(o)Bir: