Durmstrang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Durmstrang

Institut magije
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Prvo predavanje-Biljke

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Irma Delacour
napredna duša
Irma Delacour


Broj postova : 254
Age : 28
Location : Kabinet i Staklenici
Registration date : 28.07.2007

Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitimened ruj 30, 2007 10:07 pm

Žestokim koracima hodala sam perivojem.Kada sam došla do staklenika, pustila sam djecu unutra.Sačekala sam da se svi smjeste pa sam onda započela sa predavanjem.
"Učenici, dobrodošli na vaše prvo predavanje iz Travarstva.Na uvodnom satu sam vam rekla da se ćemo na Travarstvu učiti u skrbi o biljkama.Pa, eto, za početak, željela bih da prvo naučite ponešto o biljkama.Prvo prepišite ovo s ploče pa ću vam postavljati pitanja."
Zamahnula sam štapićem i na ploči se pojavio tekst:

Biljke su grupa koja sadrži preko 300,000 vrsta, uključujući i organizme kao drveće, cvijeće, bilje i paprati.

Aristotel je podjelio sve žive stvari među biljkama, koje se ne miču ili imaju osjetljive organe i životinje. U sustavu podjele po Linnaeusu oni postaju: biljke - carstvo Vegetabilia (kasnije Plantae) i životinje - Animalia. Nakon toga postalo je jasno da carstvo Plantae sadrži nekoliko međusobno povezanih grupa zajedno s gljivama i nekoliko vrsta alga koje su uvrštene u novo carstvo.

Svaki pokušaj da se smjesti biljke u samostalnu grupu, doživio je neuspjeh, zbog toga što su biljke nejasno definirane prema pravilima koje postavlja moderna klasifikacija (sistematika).


"I molim vas još zapišite zadaću.)
Još jedan put sam zamahnula štapićem.

Zadaća:

Napisati pola stranice u Wordu, font Ariel Black, veličina fonta 26 o tome što bi željeli učiti na sljedećem predavanju.Odgovore šaljite na PM.

"I sada pitanja.Prva tri učenika koja točno odgovore dobivaju plus.
1.Što su biljke?
2.Kako je Aristotel podjelio biljke?
3.Što bi doživio svaki pokušaj da biljke stavi u samostalnu grupu?
Pitanja su prelagana, kao i tekst stoga očekujem drugačije odgovore od ovoga što sam ja napisala u predavanju.Ne zaboravite na zadaću."
[Vrh] Go down
http://irmadelac0ur.blog.hr
teddy
početnik
teddy


Broj postova : 46
Age : 31
Location : zg
Registration date : 22.09.2007

Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Re: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitimepon lis 01, 2007 11:00 am

ja se javljam da sam bila na predavanju
nadam se da ću zadaću uskoro poslat
[Vrh] Go down
http://cutelittledevil.blog.hr
Irma Delacour
napredna duša
Irma Delacour


Broj postova : 254
Age : 28
Location : Kabinet i Staklenici
Registration date : 28.07.2007

Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Re: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitimepon lis 01, 2007 5:16 pm

Alo?A da odgovorite na pitanja?
[Vrh] Go down
http://irmadelac0ur.blog.hr
Viktor Krum
početnik
Viktor Krum


Broj postova : 107
Location : Durmstrang
Registration date : 27.08.2007

Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Re: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitimeuto lis 02, 2007 1:58 pm

prisutan
[Vrh] Go down
Aicha Marvolo Riddle
Admin
Aicha Marvolo Riddle


Broj postova : 428
Age : 29
Location : starway to heaven
Registration date : 27.07.2007

Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Re: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitimeuto lis 02, 2007 8:08 pm

Viktor Krum je napisao/la:
prisutan

ovako...
nabijem ja tebe i tvoje prisutan!!!
ČITATE LI VI MOŽDA MOJ URED!!!
[Vrh] Go down
http://durmstrang.4umer.com
Sponsored content





Prvo predavanje-Biljke Empty
PostajNaslov: Re: Prvo predavanje-Biljke   Prvo predavanje-Biljke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prvo predavanje-Biljke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prvo predavanje!!!
» 1.Predavanje
» Drugo predavanje!!!
» Wingardium Leviosa --> 1. predavanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Durmstrang :: Nastava - obavezni predmeti :: Travarstvo-
Forum(o)Bir: