Durmstrang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Durmstrang

Institut magije
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Pretvaranje ptice u pehar

Go down 
Autor/icaPoruka
Alina Valtiera
napredna duša
Alina Valtiera


Broj postova : 431
Registration date : 28.07.2007

Pretvaranje ptice u pehar Empty
PostajNaslov: Pretvaranje ptice u pehar   Pretvaranje ptice u pehar Icon_minitimeuto lis 09, 2007 4:40 pm

*Ulazim u uchionicu*
Dobar dan!!!!
Sigurna sam da se chudite chemu che vam ptice...
e pa danas chemo uchiti pretvaranje ptice u pehar!!!
Nechete nishta puno pisati...
*zamahnem shtapichem i na plochi se stvori:*

Pretvaranje ptice u pehar

Charolija: Converto in poculum

Izgovor: Konverto in pokulum

Trenutak u kojem charolija izlazi iz shtapicha: Ova charolija je izuzetno “dobrog” izgleda jer naime stvara veliki broj malih bjelih zvjezdica koje polako pretvaraju pticu u pehar. Slichno kao kada je u crtanom filmu “Pepeljuga” dobra vila stvorila Pepeljuzi onu divnu haljinu (izuzimam ovom prilikom onaj totalni promashaj od crne ogrlice!)

Rad charolije: Kao i kod prethodne charolije ptica je bila pehar samo neko vrijeme(ugl.oko sat-dva).

Povjest charolije: Charoliju je smislio Pablo Ernesto, Brazilski charobnjak, jedan od najvecjih charobnjaka Latinske Amerike ali ovu charoliju nije smislio zato shto je bio plemenit i zelio pomochi pticama iz bilo kog razloga. Naime kako je jednom prilikom bio zedan a nije zelio piti vodu iz potoka rukom ovu charoliju je izmislio u roku od 10 minuta... Prilichno sebichno ali je charolija naishla na odobravanje jer je ponekad zbunjivala lovce prilikom lova.

Upotreba: Kao shto sam vech navela uglavnom se koristi radi spashavanja ptica od lova na njih ali poshto se moze upotrebiti na bilo kojoj ptici, chak i pingvinu, mislim da ima mnogo shiru upotrebu (spremite se, ovo cje vam biti domacji Very Happy).

Negativni rad charolije:/

Domacji zadatak:

1.) Koju smo charoliju radili danas, kako se zove i za shta sluzi?

2.)Koji je rad charolije,koji je trenutak u kojem charolija izlazi iz shtapicha i koji je negativan rad charolije?

3.) Koja je povjest charolije?

Izborni domachi, ne morate ga raditi ako ne zelite:

Smislite barem josh 3 nachina kako bi upotrebili ovu charoliju, naravno plemenito, a ne da bi muchili pticu.

to je to za danas...zadachu na mail dona_1004@net.hr !!!!imate dva tjedna tj. do 23.09 predat zadachu...
*zazvoni*
NISAM REKLA DA MOZETE VAN!!
sljedechi sat chete mozda pisati neki mali kvizich zato ponavljajte...pitanja meni u kabinet!!!
[Vrh] Go down
 
Pretvaranje ptice u pehar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Durmstrang :: Nastava - obavezni predmeti :: Preobrazba-
Forum(o)Bir: